• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobór sterownika
Witam.( w nawiązaniu do naszej rozmowy telefonicznej.)
Mam kocioł dwu-funkcyjny i zestaw kolektorów słonecznych
z zasobnikiem solarnym (dwie wężownice).
Chciałbym sterować zestawem solarnym i jako drugie źródło ogrzewania wody podłączyć obieg CWU
z kotła do obiegu wody w górnej części zasobnika i powrót z cyrkulacji do kotła (obieg wymuszany dodatkową pompką cyrkulacyjną).

Proszę o krótką instrukcję jak to najlepiej sterować.

Dodam że nie mam instalacji wodnej z cyrkulacją dlatego chcę wykorzystać cyrkulacje na powrót CWU z zasobnika do kotła.

Mam nadzieje że opis jest czytelny.
Pod użytkownikiem e-mail_contact znajdują się wybrane wypowiedzi/pytania kierowane do naszej firmy drogą e-mailową. Nie jest to prawdziwy użytkownik forum.
  Odpowiedz
Witam,
Oczywiście, że da się podłączyć IB-TRON 4000 SOL, należy pamiętać tylko iż pompka P2(odpowiedzialna za cyrkulację) pracuje poniżej temperatury zadanej więc jeśli ustawi Pan 40 st C to wyłączy się po jej osiągnięciu ( w Pana rozwiązaniu to plus). Dla poprawnego działania umieszcza Pan czujnik T4 na rurze powrotnej cyrkulacji, a czujnik T3 w górnej części zbiornika (sterownik nie włączy pompki gdy temperatura na zbiorniku jest niższa od temperatury zadanej, ewentualnie może Pan zaprogramować czasowo wówczas pompka się będzie włączać według Pana wytycznych). Jeżeli użyje Pan dla kotła pod cwu to musi pan użyć T0 jako czujkę na zasilaniu pieca (wyższa temperatura) i pompki P0 jako obiegowej. W ten sposób pompa będzie sterowana w sposób proporcjonalny (w zależności od różnicy temperatur różne będą prędkości pompki).T1 czujka na połaci solarnej a P1 pompka solarna również sterowana proporcjonalnie.
W razie jakichkolwiek pytań proszę o pisanie na ten e mail
Pozdrawiam,
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości