• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IB-Tron 1000HT-NW, komunikacja paneli głównych z komputerem
#1
Witam, poszukując termostatu do instalacji ogrzewania w domu z możliwością sterowania każdego pomieszczenia odrębnie jak również z centralnego sterownika zwróciłem uwagę na oferowany przez Państwa termostat. O ile pamiętam to sterowanie może odbywać się autonomicznie regulując temperaturę z termostatu jak również zmiana może być przeprowadzona przez sieć szeregową? Ponieważ nie potrzebuję bezpośredniego sterowania elementami wykonawczymi czy mogę zrezygnować z tego modułu zewnętrznego? Na pytanie o możliwość zasilania z 12v odpisaliście Państwo że za małą opłatą możliwe jest zmodyfikowanie do tego sterownika do takiego napięcia zasilającego, czy to dalej aktualne? Jeśli tak to chciałbym zamówić jeden zmodyfikowany sterownik do własnej oceny (...).
Pod użytkownikiem [b]e-mail_contact[/b] znajdują się wybrane wypowiedzi/pytania kierowane do naszej firmy drogą e-mailową. Nie jest to prawdziwy użytkownik forum.
  Odpowiedz
#2
Rozumiem, że zależy Panu na komunikacji sieciowej z komputerem PC za pomocą interfejsu przemysłowego RS-485? W takim przypadku musi Pan zakupić wersję IB-Tron 1000HT-NW w cenie 175zł brutto przy zakupie na Allegro lub 170zł przy zakupie w naszym sklepie internetowym. Jako moduł zewnętrzny ma Pan na myśli moduł zasilający? Znajduje się w nim między innymi przekaźnik wykonawczy a także zasilacz i właśnie z tego powodu musi on być podłączony do termostatu (nie można z niego zrezygnować). Przerobienie modułu zasilającego do pracy przy napięciu 12V jest nieodpłatne. Proszę tylko zaznaczyć, czy na wyjściu na być przełączane napięcie 12V czy też wyjściem ma być styk zwierny.
  Odpowiedz
#3
Dzień dobry, kupiłem u Państwa IB-Tron 1000HT-NW i po oględzinach wydaje się że bezwzględnie nie potrzebuje on modułu z zasilaczem i przekaźnikiem. Ponieważ planuję połączenie termostatów w pokojach przy użyciu 6 żyłowego kabla z jednostką centralną obok komputera który przez rs485 będzie się z nimi komunikował i elementami wykonawczymi w postaci przekaźników zlokalizowanych również w jednym miejscu ( pewnie przez jakiś tranzystorek jak w Państwa module dodatkowym) to czy możliwe jest zakupienie samych termostatów i w jakiej cenie.
Pod użytkownikiem [b]e-mail_contact[/b] znajdują się wybrane wypowiedzi/pytania kierowane do naszej firmy drogą e-mailową. Nie jest to prawdziwy użytkownik forum.
  Odpowiedz
#4
Jeżeli chciałby Pan wykorzystać sam sygnał logiczny załączenia przekaźnika z płyty głównej to oczywiście jest to możliwe. Pisałem, że moduł zasilający jest potrzebny bo trzeba czymś zasilić termostat. Oczywiście może Pan wykonać własny zasilacz i wtedy można całkowicie zrezygnować z modułu zasilającego. Proszę jednak pamiętać że w razie przypadkowego uszkodzenia z powodu własnych ingerencji gwarancja nie ma zastosowania (chyba, że ewidentnie mamy do czynienia z wadą fabryczną).

Panel główny zasilany jest napięciem 5V. W module zasilającym mamy napięcie około 12V po transformatorku i mostku Graetza do zasilenia cewki przekaźnika, reszta elektroniki jest zasilana napięciem 5V po stabilizatorze. Jeżeli nie będzie Pan wykorzystywał przekaźnika z modułu wykonawczego to napięcie 12V jest zbędne, wystarczy 5V.

(..) Cena urządzenia bez modułu zasilającego byłaby o 30zł brutto niższa, więc wynosiłaby 140zł brutto.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości