• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sterownik do połączenia trzech źródeł ciepła
?????
  Odpowiedz
Wielkość zbiornika buforowego zależy przede wszystkim od tego, jakiej mocy są: kominek i kocioł na paliwo stałe, oraz jak "intensywnie" będą one wykorzystywane (jak dużo energii będą wytwarzać w ciągu doby, oraz jakie jest dobowe zapotrzebowanie budynku na energię). Myślę, że wspomniane 500l powinno wystarczyć.

Jeżeli chodzi o sterownik IB-Tron 3100HT-4Z, to możemy mu powierzyć następujące funkcje:
1. Termostat pokojowy.
2. Termostat zasobnikowy.
3. Decydowanie o tym, że woda w buforze nadaje się do bezpośredniego zasilania instalacji (bez dogrzewania kotłem gazowym).
4. Decydowanie o tym, że woda powracająca z instalacji ma "omijać" bufor.

Jeżeli sterowniki kominka i kotła na paliwo stałe umożliwią poprawne ładowanie bufora (nie podał Pan typów sterowników), to odbiór ciepła może być realizowany przez sterownik IB-Tron 3100HT-4Z.
  Odpowiedz
zastanawiałem się tym i chyba czwarte zadanie powierzę sterownikowi IB-Tron 1000HTD (bo IB-Tron 3100HT-4Z nie jest w stanie porównywać temperatury w dwóch punktach)

dobrze to rozumiem?
  Odpowiedz
(2011-09-12, 13:50)matek_08 napisał(a): zastanawiałem się tym i chyba czwarte zadanie powierzę sterownikowi IB-Tron 1000HTD (bo IB-Tron 3100HT-4Z nie jest w stanie porównywać temperatury w dwóch punktach)

dobrze to rozumiem?

Dokładnie tak. Ja również jestem zwolennikiem porównywania temperatur w dwóch punktach (bufor oraz powrót z instalacji) i decydowania na tej podstawie o położeniu zaworu przełączającego Z3. Na pewno jest to bardziej efektywne rozwiązanie, niż sterowanie na podstawie tylko jednej temperatury.
  Odpowiedz
czy jestem sam w stanie poustawiać te sterowniki czy będzie mi potrzebna pomoc fachowca? hydraulik powiedział że nie zajmuje się automatyką...
  Odpowiedz
Jeżeli miał Pan jakąś styczność z elektryką nie powinien mieć Pan problemów. W razie czego proszę pytać na forum lub telefonicznie. Ktoś z działu technicznego zawsze pomorze.

Jeżeli nie ma Pan doświadczenia z elektryką proponuję jednak pomoc profesjonalisty, który na pewno nie będzie miał żadnych problemów z podłączenie.
  Odpowiedz
czy Państwo oferują taką usługę?
w jaki sposób mogę nabyć te sterowniki? tylko w sklepie internetowym czy może można kupić Państwa produkty również w sklepach?
  Odpowiedz
Tak montujemy nasze sterowniki i całe systemy (zarówno hydraulika jak i elektryka z elektroniką). Kompleksowo wykonujemy instalację. Do montażu jednego sterownika oczywiście może okazać się, że koszty poboczne (dojazd) będą przekraczały koszty samego sterownika, wszystko zależy gdzie miałby być zamontowany sterownik. Mieścimy się w Olkuszu ale instalacje wykonujemy w całej Polsce.

Sterownik można kupić przez internet lub w naszej siedzibie. Wiele sklepów, hurtowni i monterów sprzedaje nasze produkty. Proszę pytać w swojej okolicy.

Jeżeli ma Pan jakieś obawy przed zakupem przez internet to informuję, że każdy zakupiony towar może Pan zwrócić bez żadnego ryzyka, przyjmujemy każde zwroty bez podania przyczyny, warunkiem jest stan towaru nadający się do dalszej odsprzedaży.
  Odpowiedz
jak można się z którymś z Panów telefonicznie skontaktować, bo ma jeszcze kilka pytań bardziej szczegółowych?
  Odpowiedz
Proszę dzwonić do biura (32) 626-18-00 i pytać o mnie. Sporo czasu spędzam poza biurem więc trzeba próbować kilka razy. Niestety Pan Dawid z przyczyn zdrowotnych musiał zmienić miejsce zamieszkania i już u nas nie pracuje.
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości