• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IB-System skąd pobrać aplikację
#1
Pytanie jak w temacie gdzie znajdę aplikację IB-Sytem? http://nie-spamuj.eu/wyszukiwarki.html
Na poniższej stronie nie można pobrać programu.
ibsystem.org/index.php?page=download
  Odpowiedz
#2
Mieliśmy awarię serwera obsługującego aplikację do tego drobny problem z DNS'ami u naszego dostawcy, dlatego przez kilka ostatnich dni aplikacji nie można było ściągnąć a sama awaria potrwała dłużej niż się spodziewaliśmy. Już jest OK i aplikację można ściągać. Przepraszamy za utrudnienia.
  Odpowiedz
#3
Witam!

Aplikację udało się pobrać, jednak z uruchomieniem są problemy.
Czy aplikacja jest samodzielnie działającym programem, czy jest to aplikacja kliencka wymagająca komunikacji z serwerem. Wydaje mi się, że aplikacja nie nawiązuje komunikacji z serwerem. http://haker.nie-spamuj.eu/
Po odpaleniu pliku z ibsystem.cunit.pl:8080/ibsystem/applications/ibs.jnlp
widać uruchomioną JAVę przez chwilę i nic się nie dzieje?
  Odpowiedz
#4
Witam,

proszę się upewnić, że posiadają Państwo najnowszą wersję Java. Po pobraniu pliku jnp powinien odpalić się instalator Java Web Start, który skontaktuje się ponownie z serwerem i pobierze odpowiednie dla Państwa Systemu Operacyjnego pliki i je zainstaluje.

W przypadku dalszych problemów proszę o podanie wersji Systemu Operacyjnego, na którym występuje problem. Jeżeli jest to możliwe proszę użyć programu "problem step recorder" będącego składnikiem Systemu Windows 7 w celu zarejestrowania problemu.
  Odpowiedz
#5
Aplikacja uruchamiana jest na systemie Win Xp Professional SP2.
Zainstalowana jest Java w wersji (build 1.6.0_25-b06).
Nie jest uruchomiona zapora Windows i inne aplikacje blokujące dostępu do internetu.
http://poradnik.telewizor.eu/serwis.php
Uruchamiałem również aplikację pod Windows Vista Sp2 też bezskutecznie. Spróbuję w tym tygodniu uruchomić na sprzęcie z WINDOWS 7.
  Odpowiedz
#6
(2011-05-31, 11:25)pawlakmich napisał(a): Aplikacja uruchamiana jest na systemie Win Xp Professional SP2.
Zainstalowana jest Java w wersji (build 1.6.0_25-b06).
Nie jest uruchomiona zapora Windows i inne aplikacje blokujące dostępu do internetu.

Uruchamiałem również aplikację pod Windows Vista Sp2 też bezskutecznie. Spróbuję w tym tygodniu uruchomić na sprzęcie z WINDOWS 7.


Aplikację udało mi się uruchomić najprawdopodobniej mam jakieś problemy z JAVą. Klikając w folderze C:\Program Files\Java\jre6\bin gdzie znajdują się pliki exe od java po uruchomieniu plików java.exe ; javacpl.exe; java-rmi.exe i ponownym uruchomieniu aplikacji aplikacja uruchomiła się. Jednak po każdym restarcie komputera muszę najpierw klikać w pliki java potem uruchamiać skrót aplkikacji (przypuszczam, że to problem na moim komputerze) Poniżej przesyłam konfigurację komputera odczytaną z aplikacji.
Wersja produktu: 0.4-SNAPSHOT
Wesja JAVA: 1.6.0_25-b06
System: Windows XP, x86, 5.1

Mam teraz zapytanie odnośnie komunikacji po RS-485, nie odpowiada sterownik pole podświetla się na niebiesko.
Numer ID podaję jako dwucyfrowy np 01, 02 itd po wcześniejszym ustawieniu ID w sterowniku?
Czy sterownik podczas wykrywania przez aplikację ma normalnie pracować czy ma być w stanie czuwania (pokazuje tylko temperaturę)?
Jak sprawdzić czy problem tkwi po stronie sprzętowej czy programowej http://usterki.hobby-elektronika.eu/philips.html ?
Linia rs485 uruchomiona jest testowo krótki odcinek 4m zakończona opornikami 120om?
  Odpowiedz
#7
Udało się aplikacja połączyła się z sterownikiem. Powodem było złe połączenie magistrali RS485 zamieniony + z -. Oznaczenie przewodów magistrali przydałoby się bardziej czytelne (obydwa przewody są czerwono-czarne, dokładna wzrokowa identyfikacja większej zawartości ilości czarnej izolacji umożliwia poprawne rozróżnienie że jest to przewód -B dla Rs485.

Czy aplikacja 0.4-SNAPSHOT będzie rozwijana w tej chwili nie umożliwia pracy według harmonogramu tygodnie/miesiące/rok?
Czy aplikacja przy każdym uruchomieniu musi mieć połączenie z internetem http://haker.nie-spamuj.eu/sieci.html ?
Czy dane z aplikacji są do Państwa przesyłane?
  Odpowiedz
#8
Właśnie miałem zaproponować zamianę przewodów. Błędne podłączenie nie stanowi zagrożenia dla sterowników, adaptera i portu RS-232.

IB-System (aplikacja) jest cały czas rozwijana, ale nie ukrywam że największy nacisk kładziemy na obsługę Ethernetową. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji jak aplikacja do RS-485 będzie rozwijana: czy będzie jedna wspólna do Ethernetu i RS-485, czy do RS-485 będzie osobna aplikacja. Planujemy również wypościć adapter rs485<->Ethernet, który umożliwi podłączenie urządzeń takich jakie Pan posiada do sieci Ethernetowej. Nie mogę nic powiedzieć o terminach.

Internet jest tylko potrzebny do instalacji aplikacji. Do działania nie potrzeba połączenia z internetem. Aplikacje nie wysyła do naszej firmy żadnych danych.
  Odpowiedz
#9
Zgadzam się ,że w obecnej chwili najbardziej przyszłościowym portem komunikacyjnym jest ethernet, również czekam aż taka wersja trafi u Państwa do sprzedaży: http://telewizor.serwis-tv.com/ . Jak i na większe projekty sterownika 8000.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości