• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pytanie o sterownik
Rozmawiałem z pracownikiem sklepu na temat IB-Tron 3100HT-4Z, chodziło mi o sterowanie zaworami trojdrogowymi mieszającymi dwóch obiegów kaloryfery i podłogówka, posiadam kocioł Atmos na tzw. holzgas. Żeby automatycznie sterować tymi zaworami muszę mieć regulator który będzie ustawiał zawory w odpowiedniej pozycji tak żeby stała temperatura wychodziła odpowiednio na kaloryfery i na podłogówkę, ponoć musi to być regulator proporcjonalny, który będzie odpowiednio otwierał i skręcał, a 3100HT-4Z może tylko zupełnie otworzyć lub zupełnie zamknąć, nie posiadam jeszcze siłowników do tego zaworu ale czy one powinny być wyposażone w wyłączniki krańcowe?? Ponoć w przygotowaniu jest taki regulator, który będzie proporcjonalnie otwierał i zamykał zawór
  Odpowiedz
To prawda, termostat czterokanałowy IB-Tron 3100HT-4Z umożliwia jedynie całkowite otwarcie bądź zamknięcie zaworów.
W przygotowaniu jest regulator pogodowy, który będzie mógł sterować zaworem trójdrożnym w sposób proporcjonalny, tj. zamykać lub otwierać go częściowo, aby uzyskać na wyjściu odpowiednią temperaturę wody zmieszanej. Nie będzie to jednak sterownik, na którym zadajemy wprost temperaturę wody, którą chcemy uzyskać - jest to zaawansowany sterownik pogodowy, który oblicza temperaturę zasilania w oparciu o mierzone temperatury oraz historię regulacji. Użytkownik będzie miał jednak duże możliwości indywidualnej konfiguracji, więc myślę że uda się zastosować regulator w Pana systemie. Proszę mieć jednak na uwadze, że regulator będzie jednoobwodowy, czyli będzie mógł sterować jednym zaworem mieszającym. W przypadku większej ilości mieszaczy, każdy z nich musiałby mieć własny sterownik.
Siłowniki zaworu muszą być bezwzględnie wyposażone w wyłączniki krańcowe.
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości