• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IB-Tron 1000HT
#1
Sterownik posiada kontrolę jednej strefy (praca z dwoma czujnikami). Czy taki sterownik mógłby w przyszłości kontrolować dwie strefy, a swoje działanie miał uzależnione od wejścia logicznego. Przykładem może być tu standardowy pokój z łazienką w hotelu. Sterownik kontroluje dwie temperatury komfortową dla łazienki 23-25 i dla pokoju 21. Dodatkowe wejście logiczne podłączone do kontaktronu w oknie umożliwia komfortową i oszczędniejszą pracę w trakcie przewietrzania wstrzymując proces grzania. http://hobby-elektronika.eu/wskaznik.html
Mam również zapytanie czy i kiedy będzie dostępna wersja sterownika z wejściem ETHERNET oraz gdzie można znaleźć więcej informacji o IB-system.
  Odpowiedz
#2
Ten sterownik nie nadaje się do obsługi dwóch stref, ponieważ posiada tylko jeden przekaźnik wykonawczy. Do obsługi dwuch stref mamy specjalny sterownik dwukanałowy (pomiar temperatur w dwóch miejscach i niezależne sterowanie dwoma przekaźnikami) IB-Tron 3100 2Z:

http://insbud.org/pl/produkt-76070277822...lowy).html

dostępna jest też wersja czterostrefowa:

http://insbud.org/pl/produkt-42488926755...lowy).html

Co do IB-System, projekt jest obecnie bardzo mocno rozwijany. W pierwszej kolejności w wersji Eternetowej pojawią się:

- moduł wykonawczy z pięcioma wyjściami cyfrowymi
- moduł czytający 5 temperatur
- sterownik solarny IB-Tron 4000SOL, z dodatkowym wejściem impulsowym, dodatkowymi dwoma wejściami temperatur (do pomiaru energii) oraz właśnie wejściem Ethernetowym

Systematycznie będziemy chcieli wszystkie nasze sterowniki dostosować do IB-System'u (oczywiście wersje bez Ethernetu również będą dostępne). Nie ukrywamy, że w pierwszej kolejności pojawią się zaawansowane sterowniki a dopiero potem prostsze takie jak termostaty.

Więcej informacji dotyczących IB-System niestety jeszcze nie możemy przekazać, ponieważ nie zostały one jeszcze kompleksowo opracowane do potrzeb marketingowych, wszystkie opracowania mają charakter technologiczno-developerski.

Jako ciekawostka mogę powiedzieć, że ostatnio zakończyliśmy moduł archiwizacji i przechowywania danych archiwalnych. Przykładowy projekt na którym moduł jest testowany to wielorodzinny blok mieszkaniowy (60 mieszkań) na którym zamontowaliśmy 25 kolektorów próżniowych rurowych. Rezultat można zobaczyć tutaj:

http://ibsystem.org/index.php?page=measurements
http://datastorage.ibsystem.org/RealChart.html#

Jest to wersja testowa ale w pełni już sprawna. Nasze sterowniki będą wyposażone w możliwość wysyłania zebranych danych na serwer, archiwizację i publikację danych online.

Na razie urządzenia testowane i rozwijane są od kilku miesięcy na kilku testowych obiektach. Pierwsze moduły Ethernetowe IB-System trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku (rozpoczęliśmy produkcję pierwszej partii).
  Odpowiedz
#3
Dziękuję za odpowiedź co do IB-Tron 3100 2Z brakuje mu jedynie RS-485 lub ethernetu. http://telewizor.eu/wtyki.html
  Odpowiedz
#4
Na pewno pojawi się wersja Ethernetowa, niestety nie mogę podać nawet przybliżonych terminów kiedy mógłby trafić do sprzedaży.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości