• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulamin Forum
#1
Exclamation 
1. Forum IB-Forum jest firmowym forum firmy INSBUD.

2. Firma INSBUD ma prawo wykorzystać wszystkie wypowiedzi użytkowników do celów komercyjnych i niekomercyjnych. Jeżeli użytkownik w poście cytuje informacje ze źródeł trzecich musi to jasno zaznaczyć w poście.

3. Zabrania się wysyłania na publiczne forum materiałów uzyskanych nielegalnie lub w inny sposób naruszających prawo.

4. Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność prawną w stosunku do osób trzecich za treść podanych przez siebie informacji, jak i umieszczanych na forum dyskusyjnym tekstów/treści.

5. Na Forum nie można zamieszczać reklam innych for, firm i produktów będących konkurencyjnymi dla firmy INSBUD. Niektóre formy porównywania produktów są dopuszczalne. Krytyka i negatywne opinie są również dopuszczalne, jednak jawna lub ukryta negatywna antyreklama jest zabroniona. Ocena czy post nie łamie niniejszego zapisu pozostaje w gestii Administratora lub Moderatora.

6. Rejestracja i korzystanie z forum są dobrowolne i jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przestrzeganie regulaminu i zasad przedstawionych poniżej.

7. Złamanie ich może spowodować wyciągnięcie konsekwencji włącznie z zablokowaniem dostępu, skasowaniem konta i powiadomieniem odpowiednich władz (w przypadku naruszenia prawa obowiązującego na terytorium RP).

8. Pisz zawsze na temat. Twoja wypowiedź powinna być sensowna i pasować do działu, w którym została umieszczona.

9. Jeżeli zakładasz nowy wątek - jego temat (tytuł) powinien być krótki i adekwatny do treści wiadomości.

10. Zanim odpowiesz, zastanów się czy rzeczywiście masz coś do powiedzenia, a twoja odpowiedź wniesie coś nowego do tematu. Posty w stylu: "to samo co poprzednicy", "ja też", "racja" albo "Smile" będą kasowane.

11. Zabierając głos w dyskusji staraj się nie odchodzić od tematu. Jeżeli masz coś istotnego do powiedzenia lepiej zacznij nowy wątek.

12. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Teksty obraźliwe dla innych użytkowników forum będą usuwane. Traktuj innych uczestników tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

13. Przed rozpoczęciem nowego wątku, zawsze sprawdź czy interesujący cię temat nie został poruszony wcześniej. Nie zaczynaj tego samego wątku na kilku działach.

14. Na poszczególnych działach mogą obowiązywać dodatkowe zasady. Należy ich przestrzegać.

15. Nie pisz wyłącznie WIELKIMI LITERAMI.

16. Uwagi o błędach ortograficznych czy interpunkcyjnych, oraz wszelkie słowne utarczki załatwiaj listami prywatnymi.

17. Jeżeli Twój post jest skierowany tylko do jednej osoby lepiej wysłać jej prywatną wiadomość lub e-mail.

18. Posty zawierające nieuzasadnione wulgaryzmy, propagujące narkotyki, obrażające inne osoby, inne narodowości, religie, rasy ludzkie, zawierające informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, przyczyniające się do łamania praw autorskich, zawierające dane osobowe i teleadresowe bez zgody ich właścicieli, adresy do stron zawierających pornografię, nielegalne oprogramowanie itp. będą kasowane bez dalszego informowania autora.

19. Administratorzy i moderatorzy mogą zamykać wątki, edytować i usuwać posty (jeżeli naruszają regulamin tego forum, zasady dobrego wychowania i netykiety lub przepisy prawa obowiązującego na terytorium RP) oraz przenosić je na inne, bardziej odpowiednie działy.

20. Tematy zdublowane (o tej samej tematyce) będą kasowane.

21. Kopiowanie i rozpowszechnianie treści znajdujących się na forum bez pisemnej zgody firmy INSBUD, a nie będących wypowiedziami własnymi, jest zabronione.

22. Przeglądać forum i czytać posty mogą wszyscy użytkownicy jeżeli zasady konkretnego działu nie stanowią inaczej.

23. Umieszczać posty na forum mogą wyłącznie zarejestrowani i zalogowani użytkownicy. Posty opublikowane na forum nie podlegają usuwaniu chyba, że administratorzy serwisu postanowią inaczej. Jedna osoba może używać tylko jednego konta. Konto i posty pisane przez użytkownika pozostają na forum bez względu na to czy użytkownik nadal korzysta z forum.

24. Użytkownicy nie mogą edytować i usuwać postów innych użytkowników. Opcje te są dostępne wyłącznie dla administratorów i moderatorów.

25. Wszyscy zarejestrowani i zalogowani użytkownicy mogą wysyłać do siebie prywatne wiadomości (PW) za pośrednictwem forum.

26. Moderatorzy i Administrator mają prawo do zamknięcia tematu w przypadku gdy jego autor dowiedział się tego, czego chciał, lub dyskusja odbiega od początkowych założeń (tzw OT).

27. W razie pytań użytkownik kontaktuję się najpierw z Moderatorem danego działu, a dopiero później (w razie nieotrzymania odpowiedzi /nie jej braku/) z Administratorem. Administrator nie odpowiada na pytania, które powinny być kierowane do moderatora danego działu.

28. Osoby działające na niekorzyść forum mogą zostać zablokowane.

29. Administratorzy forum mają prawo zmienić regulamin.

30. Administratorzy i firma INSBUD nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zamieszczane posty na forum.

31. Administratorzy mają prawo usunąć daną osobę i post z Forum bez podania przyczyny.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości