• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inst 08:układ grzewczy z czujnikiem otwarcia okien dla pokoi hotelowych.
#3
Jesteśmy w stanie zaoferować:

1. Kompletny montaż całego systemu grzewczego opartego o tego typu rozwiązanie, uwzględniający kompleksową usługę (instalacja, kotłownia, system sterowania itp) - oferta przeznaczona dla klienta końcowego
2. Dostawę komponentów i materiałów niezbędnych do wykonania kompleksowej instalacji (materiały instalacyjne, kompletna kotłownia, system sterowania) - oferta dla firmy monterskiej lub klienta końcowego zlecającego wykonanie systemu zewnętrznej firmie
3. Dostawę systemu sterującego (układ sterowania + elementy wykonawcze) do samodzielnego montażu

W każdym przypadku oferujemy pełne wsparcie techniczne przy budowie, rozruchu i obsłudze systemu.

Przykładowa oferta zgodna z punktem 3, jest dostępna u nas w sklepie internetowym:

http://insbud.org/PL/produkt-16075360584...okoi).html

Oferta może być przygotowana indywidualnie w zależności od konkretnej inwestycji (np. ilość pokoi, dodatkowa funkcjonalność).

W skład układu sterowania wchodzi:

- główna jednostka logiczna z aplikacją serwerową - montaż na szynę DIN
- sterowniki dokonujące pomiaru temperatury pokojowej, odczytujący stan okna oraz operujący na urządzeniu wykonawczym (np. na zaworze z siłownikiem). Ilość sterowników zależy od ilości obsługiwanych pokoi i dodatkowej funkcjonalności. W tym konkretnym rozwiązaniu jeden sterownik obsługuje dwa pokoje. Sterownik montowany na szynę DIN
- czujniki temperatur pokojowych
- czujnik otwarcia okien (kontraktony)
- licencja na oprogramowanie klienckie PC wraz z personalizacją interfejsu graficznego (w/g ustaleń)
- 12 miesięczny abonament na zdalny dostęp (przez internet) do systemu sterującego

Cały układ działa autonomicznie. Oznacza to, że do pracy nie jest potrzebny dostęp do Internetu. Dostęp do systemu może być przez oprogramowanie klienckie PC z poziomu sieci lokalnej. Nie jest wymagane połączenie z jakimkolwiek zewnętrznym serwerem. Wszystkie ustawienia są przechowywane lokalnie w głównej jednostce logicznej. Oprogramowanie kliencie łączy się bezpośrednio z jednostką logiczną przez Ethernet.

Oferujemy odpłatny dostęp zdalny do systemu przez Internet. W ramach zakupu klient otrzymuje pierwsze 12m-cy dostępu w cenie. Połączenie przez internet jest dla osoby obsługującej przeźroczyste, korzysta z tego samego oprogramowania. Wymaga tylko zainstalowania dodatkowego oprogramowania systemowego i wgrania wydanego certyfikatu. Zarówno system sterowania jak i komputer na którym będzie uruchomiany program kliencki mogą znajdować się za NAT'em (nie jest wymagane zewnętrzne IP). Do nawiązania takiego połączenia jest niezbędny udział naszego zewnętrznego serwera. Abonament na 12 m-cy w 2015 wynosi 150 zł brutto. W ramach abonamentu wydawanych jest 5 certyfikatów dostępowych oznacza to możliwość równoczesnego połączenie 5 różnych połączeń przez Internet (5 różnych maszyn nawiązujących połączenie w tym samym czasie).

Oczywiście istnieje możliwość przetestowania systemu w sposób wirtualny (na niedziałającym obiekcie). W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny.

Oferta z linku ze sklepu obejmuje system sterowania z samymi czujnikami temperatury w pomieszczeniach. Zmiana nastaw może odbywać się tylko z poziomu PC. Jest to wersja ekonomiczna i ograniczająca możliwość dokonywania zmian przez użytkowników pokoi.

Alternatywnie zamiast czujników temperatur w pokojach (wszystkich lub tylko w części) można zamontować manipulatory H4:

[Obrazek: ib-tron_3100fan230V_01.png]

Wyglądem przypomina IB-Tron 3100HT jednak jest to inne urządzenie. Dokonuje on pomiaru temperatury i wysyła do systemu. Dodatkowo z jego poziomu można zmieniać żądaną temperaturę dla danego pokoju. W innych aplikacjach można zintegrować w H4 np. obsługę wentylacji, klimakonwektorów itp.
  Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Inst 08:układ grzewczy z czujnikiem otwarcia okien dla pokoi hotelowych. - przez m.grzebinoga - 2015-09-25, 12:21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości